Udprint denne side
Klik på de blå tekster

Gudenåkonkurrencen 2014 - Samlet resultat

Se separate Juniorresultater
Sorteret fiskevalg for evt udprintning (Kun Seniorfangster)
Se billedvisning af fangster vist i vilkårlig rækkefølge Klik her
Se arkivbilleder fra GØF Klik her
Hovedsponsor til Gudenåkonkurrencen er:
Vores Sponsor til denne side
Se forrige års fangster - klik på årstal:
-2013  -2014  -2015  -2016 
-2017  -2018 
Der er nu fangstregistreret:
8 Laks
9 Havørred(er)
Udskrift fra 2014 (Tabellen er sorterbar - klik på de enkelte overskrifter)
* Hvis fangsten ikke er Laks/Ørred bliver KF ikke beregnet
  • 2014-09-19
  •  Christoffer Madsen Junior
  •  Gedde
  •  LSF-Rød Zone Gudenåen
  •  Skalle
  •  90.0 cm
  •  5.320 kg
  • *KF ib
  • 2014-09-20
  •  Jørgen Nielsen
  •  Laks
  •  LSF-Grøn Zone Gudenåen
  •  Orm
  •  79.0 cm
  •  5.130 kg
  • KF  1.04
  • 2014-09-19
  •  Ernst M. Kristensen
  •  Laks
  •  BSF zone 6
  •  Orm
  •  83.0 cm
  •  4.940 kg
  • KF  0.86
  • 2014-09-20
  •  Martin Christensen
  •  Laks
  •  BSF zone 5
  •  Spinner
  •  77.0 cm
  •  4.290 kg
  • KF  0.94
  •  Orm
  •  80.0 cm
  •  4.130 kg
  • KF  0.81
  • 2014-09-20
  •  Rasmus Laustsen
  •  Havørred
  •  HLF - stykket
  •  Orm
  •  70.0 cm
  •  3.350 kg
  • KF  0.98
  • 2014-09-19
  •  Christoffer Madsen Junior
  •  Gedde
  •  LSF-Grå Zone Gudenåen
  •  Skalle
  •  81.0 cm
  •  3.300 kg
  • *KF ib
  • 2014-09-20
  •  Jan Drejer
  •  Laks
  •  LSF-Grøn Zone Gudenåen
  •  Reje
  •  70.5 cm
  •  2.940 kg
  • KF  0.84
  • 2014-09-20
  •  Thorbjørn Lager
  •  Laks
  •  BSF zone 5
  •  Reje
  •  64.0 cm
  •  2.190 kg
  • KF  0.84
  • 2014-09-20
  •  Per Olesen
  •  Havørred
  •  HLF - stykket
  •  Flue
  •  59.0 cm
  •  1.920 kg
  • KF  0.93
  •  Reje
  •  58.0 cm
  •  1.540 kg
  • KF  0.79
  • 2014-09-19
  •  Mads Tøttrup Junior
  •  Gedde
  •  LSF-Gul Zone Gudenåen
  •  Spinner
  •  61.0 cm
  •  1.520 kg
  • *KF ib
  • 2014-09-20
  •  Lars Møller
  •  Havørred
  •  BSF zone 1
  •  Orm
  •  50.0 cm
  •  1.320 kg
  • KF  1.06
  • 2014-09-20
  •  Simon Lauridsen Junior
  •  Rimte
  •  LSF-Gul Zone Gudenåen
  •  Rundstykke
  •  43.0 cm
  •  1.280 kg
  • *KF ib
  • 2014-09-20
  •  Søren Holm Mogensen
  •  Havørred
  •  LSF-Rød Zone Lilleåen
  •  Flue
  •  48.0 cm
  •  1.210 kg
  • KF  1.09
  • 2014-09-20
  •  Jesper Tang
  •  Havørred
  •  BSF zone 4
  •  Spinner
  •  47.0 cm
  •  1.110 kg
  • KF  1.07
  • 2014-09-19
  •  Christian Vennevold
  •  Laks
  •  BSF zone 6
  •  Orm
  •  54.0 cm
  •  1.100 kg
  • KF  0.70
  • 2014-09-20
  •  Carsten Riis
  •  Havørred
  •  HLF - stykket
  •  Wobler
  •  46.0 cm
  •  1.000 kg
  • KF  1.03
  • 2014-09-19
  •  Brian Søgaard
  •  Havørred
  •  LSF-Gul Zone Gudenåen
  •  Orm
  •  46.0 cm
  •  0.880 kg
  • KF  0.90
  •  Orm
  •  45.0 cm
  •  0.860 kg
  • KF  0.94
  • 2014-09-20
  •  Jonas Schøler
  •  Havørred
  •  HLF - stykket
  •  Orm
  •  41.5 cm
  •  0.710 kg
  • KF  0.99
  • 2014-09-20
  •  Simon Lauridsen Junior
  •  Rimte
  •  LSF-Gul Zone Gudenåen
  •  Brød
  •  36.0 cm
  •  0.660 kg
  • *KF ib
  • 2014-09-20
  •  Mads Kristensen Junior
  •  Aborre
  •  LSF-Gul Zone Gudenåen
  •  Orm
  •  24.0 cm
  •  0.210 kg
  • *KF ib
  • 2014-09-20
  •  Jane Andersen Junior
  •  Aborre
  •  Stevnstrup - stykket
  •  Orm
  •  22.0 cm
  •  0.150 kg
  • *KF ib
  • 2014-09-20
  •  Mike Mortensen Junior
  •  Aborre
  •  LSF-Gul Zone Gudenåen
  •  Orm
  •  20.0 cm
  •  0.110 kg
  • *KF ib